Domki letniskowe w Ustroniu Morskim - serdecznie zapraszamy na wypoczynek w Ustroniu Morskim od maja do września. Domki kempingowe Ustronie Morskie - Ośrodek wypoczynkowy RAJ zaprasza. Rezerwacje telefoniczne: 94 351 56 56, kom. 604 96 49 23.

Ustronie Morskie - tu warto przyjechać...

Ustronie Morskie to urocza miejscowość w środkowej części wybrzeża...

Ustronie Morskie to urocze kąpielisko nadmorskie, usytuowane przy trasie Kołobrzeg - Koszalin. To jedna z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych miejscowości na polskim wybrzeżu, charakteryzująca się piękną plażą i malowniczą okolicą.

Dużą atrakcją są dwa mola spacerowe wybiegające 100 m w morze oraz przystań rybacka. Duże nasłonecznienie i utrzymująca się przez większość lata piękna pogoda przyciąga tu każdego roku tysiące wczasowiczów. Na plaży czynne są wypożyczalnie sprzętu sportowego, latem wczasowicze mogą uprawiać sporty wodne oraz wędkarstwo nadbrzeżne i morskie.Gościom służy dom kultury z salą kinowo - teatralną i biblioteką oraz muszla koncertowa w parku nadmorskim. Mikroklimat Ustronia Morskiego jest szczególnie bogaty w aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości, szczególnie w terapii schorzeń dróg oddechowych.

Zwolennicy wycieczek pieszych i rowerowych mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych do tego celu szlaków turystycznych. A, że gmina Ustronie Morskie, to gmina słynąca z pomników przyrody, to z pewnością obcowanie z tutejszą przyrodą pozostawi niezatarte wspomnienia.Miłośnicy koni mogą rozkoszować się urokami przejażdżek konnych, bryczką oraz zajęć z hipoterapii. W lesie kołobrzeskim na terenie gminy Ustronie Morskie stanąć możemy przy najstarszych drzewach w Polsce: dąb Bolesław, który liczy 800 lat i niewiele młodszy Warcisław. Niezapomnianych przeżyć dostarczy z pewnością również wycieczka do Parku Podworskiego w Rusowie i platan klinolisty o imieniu Antoni, a droga, która prowadzi do niego rozciąga się wzdłuż malowniczych krajobrazów pól i łąk.

Na terenie lotniska w Bagiczu organizowane są różnorodne imprezy cykliczne: sportowo - rekreacyjne takie jak np. Zlot motocykli. W razie niepogody nie trzeba martwić się o brak zajęć.